Informace o nás

    Naše chovatelská stanice byla založena v roce 2004 a nachází se v úpatí bájné hory Blaník, odtud tedy její název. K tomuto kroku nás přivedla naše první fenka Bretaňského ohaře, kterou jsme si pořídili do myslivosti. Naše Dea nás udivovala od samého počátku svou bystrostí a chutí se učit. Při přípravě na lovecké zkoušky fenka učila nás a ne my ji. Lovecké zkoušky zvládla bez problémů v první ceně a následně jsme se začali zajímat o výstavy a s fenkou jsme i výstavu absolvovali. Potom už zbýval jen krůček k jejímu uchovnění a my jsme vše dovedli do zdárného uchovnění. Následně fenka úspěšně odchovala čtyři vrhy štěňátek a někteří její potomci se pyšní i slušnými výstavními úspěchy.

    Na jedné z výstav nás svou krásou a přátelskou povahou zaujalo plemeno Landseer a pochopitelně bylo rozhodnuto. V roce 2008 jsme si přivezli domů štěňátko - miminko Asimku. S fenkou jsme absolvovali potřebné výstavy pro její uchovnění a Asima se může pochlubit tituly CAC, BOB, Národní vítěz, které získala na NV v Olomouci v roce 2010. Z našeho Landseeřího miminka vyrostla prostě úžasná psí dáma s úžasnou povahou a typickými vlastnostmi tohoto plemene.

            

Naši uživatelé

Všechny milovníky pejsků a zájemce o štěňátko klidně přivítáme na nezávazné návštěvě naší CHS, kterou je možno spojit s výletem na Blaník, kde se nachází rozhledna a CHKO Blaník s naučnými stezkami.

Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.